Joze Mourinyo Madridning «Real» jamoasini boshqaradi va 2028 yil yozigacha shartnoma imzoladi. Joze «Bilbao»ga qarshi o‘yindan so‘ng Madridga yo‘l oladi. Bu haqda nufuzli sport insayderi Fabritsio Romano xabar bermoqda.
Romanoning so‘zlariga ko‘ra, kelishuv to‘liq yakunlangan, «Real» portugaliyalik mutaxassis bilan tuzilgan shartnomani muddatidan oldin bekor qilish uchun «Benfika»ga €6 mln kompensatsiya to‘laydi. Avvalroq, murabbiy klubda transfer bo‘yicha qarorlar qabul qilishda so‘z huquqiga ega bo‘lishi mumkinligi ham qayd etilgandi.
Mourinyo «Real»da 2010–2013 yillarda ham ishlagan va o‘shanda jamoa bilan Ispaniya chempionati, Kubogi hamda Superkubogini yutgan.

Жозе Моуринью возглавил мадридский «Реал» и подписал контракт до лета 2028 года. Жозе отправится в Мадрид после матча с «Бильбао». Об этом сообщает авторитетный спортивный инсайдер Фабрицио Романо.
По словам Романо, сделка полностью завершена, «Реал» выплатит «Бенфике» €6 млн компенсации за досрочное расторжение соглашения с португальским специалистом. Ранее также отмечалось, что тренер может получить право голоса при принятии трансферных решений в клубе.
Моуринью уже работал в «Реале» в 2010–2013 годах и тогда выиграл с командой чемпионат, Кубок и Суперкубок Испании.