Centrum Air ma’lum qildi16-may sanasidagi Toshkent — Guanchjou — Toshkent yo‘nalishi bo‘yicha C6511D/C6512D reysining sezilarli kechikishi sabablari haqida.
Oldingi reysni bajarish vaqtida havo kemasiga chaqmoq urgan. Xavfsizlik talablari asosida samolyot tezkor ravishda texnik ko‘rik, diagnostika va zarur tiklash ishlari uchun ekspluatatsiyadan chiqarildi. Tekshiruv yakunlariga ko‘ra aviakompaniya ushbu yo‘nalishda havo kemasini almashtirishga qaror qildi.
Kutish davrida yo‘lovchilarga uch mahal ovqat bilan mehmonxonaga joylashtirish taqdim etildi. Centrum Air yo‘lovchilar va ekipaj xavfsizligi eng ustuvor yo‘nalish bo‘lib qolishini ta’kidlab, yetkazilgan noqulayliklar uchun uzr so‘radi.

Centrum Air сообщила о причинах значительной задержки рейса C6511D/C6512D по маршруту Ташкент — Гуанчжоу — Ташкент от 16 мая.
Во время выполнения предыдущего рейса воздушное судно подверглось удару молнии. В соответствии с требованиями безопасности самолёт оперативно вывели из эксплуатации для технического осмотра, диагностики и необходимых восстановительных работ. По итогам проверки авиакомпания приняла решение заменить воздушное судно на данном маршруте.
На период ожидания пассажирам предоставили размещение в гостинице с трёхразовым питанием. Centrum Air подчеркнула, что безопасность пассажиров и экипажа остаётся главным приоритетом, и принесла извинения за доставленные неудобства.