Ma’lumotlarga ko‘ra Kun.uz, hodisa 9-may kuni soat 14:30 atrofida Denov shahridagi tibbiyot texnikumi stadionida sodir bo‘lgan. Xabarga ko‘ra, Chutboyevning o‘g‘li Bustanbek Jabborovni yengganidan so‘ng, yutqazgan sportchining akasi — Doston Jabborov — Nizomiddin Chutboyevga orqa tomondan yaqinlashib, unga bir necha marta pichoq bilan zarba bergan.
Bosh prokuraturada jabrlanuvchi og‘ir ahvolda shifoxonaga yetkazilgani, biroq uni saqlab qolishning imkoni bo‘lmagani tasdiqlandi. Sud-tibbiy ekspertizasining dastlabki ma’lumotlariga ko‘ra, Chutboyev to‘rtta og‘ir pichoq jarohati olgan.
Denov tumani prokuraturasi JKning 97-moddasi 2-qismi «l» bandi (bezorilik sabablaridan kelib chiqqan qasddan odam o‘ldirish) bo‘yicha jinoyat ishini qo‘zg‘atdi. Gumonlanuvchi qo‘lga olingan, tergov harakatlari olib borilmoqda. Manba ma’lumotiga ko‘ra, Doston Jabborov avval sudlangan.

В Денауском районе Сурхандарьинской области во время соревнований по курашу был смертельно ранен известный пахлаван региона Низомиддин Чутбоев.
По данным Kun.uz, инцидент произошёл 9 мая около 14:30 на стадионе медицинского техникума в городе Денау. После победы сына Чутбоева над Бустанбеком Жабборовым, как сообщается, старший брат проигравшего — Достон Жабборов — подошёл к Низомиддину Чутбоеву со спины и нанёс ему несколько ножевых ударов.
В Генпрокуратуре подтвердили, что пострадавшего доставили в больницу в тяжёлом состоянии, но спасти его не удалось. По предварительным данным судмедэкспертизы, Чутбоев получил четыре тяжёлых ножевых ранения.
Прокуратура Денауского района возбудила уголовное дело по пункту «л» части 2 статьи 97 УК (умышленное убийство из хулиганских побуждений). Подозреваемый задержан, ведутся следственные действия. По информации источника, Достон Жабборов ранее был судим.