Sirdaryo viloyatining Shirin shahrida erkakning diniy nikohdagi sherigi uning qonuniy turmush o‘rtog‘i va uning ikki qiziga pichoq bilan hujum qildi, xabar beradi Kun.uz nashri
Nashr ma’lumotlariga ko‘ra, N.X. M.S.ning uyiga bostirib kirib, ayol va besh hamda uch yoshli qizchalarga pichoq jarohatlari yetkazgan, so‘ng yashiringan. M.S. va uning besh yoshli qizi voqea joyida vafot etgan, uch yoshli qizcha og‘ir ahvolda shifoxonaga yetkazilgan.
Halok bo‘lgan ayolning jiyani aytishicha, ayol uyda kir yuvayotgan paytda unga hujum qilingan, qichqiriqni eshitib qizlari yugurib chiqqan va ularga ham pichoq jarohatlari yetkazilgan.
Marhumaning otasi qizining Bekabaddan (Toshkent viloyati) ekanini, uning eri esa Sirdaryoda yashaganini aytdi. M.S.dan to‘rt nafar farzand — sakkiz yoshli o‘g‘il va 20 kunlik chaqaloq, shuningdek yana ikki nafar bola qolgan. Erkakning so‘zlariga ko‘ra, u qolgan bolalarni qarindoshlar qaramog‘iga topshirishni so‘raydi.
Bosh prokuratura matbuot xizmatining ma’lum qilishicha, holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 97-moddasi 2-qismi «a, v, j» bandlari (qasddan odam o‘ldirish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Gumonlanuvchi ushlangan.

В городе Ширин Сырдарьинской области сожительница мужчины, состоявшая с ним в религиозном браке, напала с ножом на его законную супругу и двух ее дочерей, сообщает издание Kun.uz
По данным издания, Н.Х. ворвалась в дом М.С. и нанесла ножевые ранения женщине и девочкам пяти и трех лет, после чего скрылась. М.С. и ее пятилетняя дочь скончались на месте, трехлетнюю девочку доставили в больницу в тяжелом состоянии.
Племянница погибшей заявила, что женщина стирала дома, когда на нее напали, а на крик выбежали дочери, которым также нанесли ножевые ранения.
Отец погибшей рассказал, что его дочь была из Бекабада (Ташкентская область), а ее муж проживал в Сырдарье. У М.С. осталось четверо детей — восьмилетний сын и 20-дневный младенец, а также еще двое детей. По словам мужчины, он просит передать оставшихся детей под опеку родственников.
В пресс-службе Генеральной прокуратуры сообщили, что по факту произошедшего возбуждено уголовное дело по пунктам «а, в, ж» части 2 статьи 97 (умышленное убийство) Уголовного кодекса. Подозреваемая задержана.