Buxoro viloyatining Romitan tumanida YHXB xodimlari to‘xtatishdi 40 nafar bog‘cha tarbiyalanuvchisini tashiyotgan avtobusni. Tekshiruv davomida haydovchi spirtli ichimlik ta’sirida ekani aniqlandi, shundan so‘ng bolalar xavfsizligini ta’minlash maqsadida transport vositasining harakati zudlik bilan to‘xtatildi.
YHXB xabar berishicha, haydovchiga nisbatan O‘zbekiston Respublikasining Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksining 131-moddasi 1-qismi, 194-moddasi 1-qismi hamda 128 prim 8-moddasi 1-qismi bo‘yicha ma’muriy materiallar rasmiylashtirilgan. Tekshiruv yakuniga ko‘ra, haydovchi 3 yil muddatga transport vositalarini boshqarish huquqidan mahrum etildi.

В Ромитанском районе Бухарской области сотрудники УБДД остановили автобус, который перевозил 40 воспитанников детского сада. В ходе проверки было установлено, что водитель находился в состоянии алкогольного опьянения, после чего движение транспортного средства было незамедлительно прекращено для обеспечения безопасности детей.
Как сообщили в УБДД, в отношении водителя оформлены административные материалы по части 1 статьи 131 Кодекса Республики Узбекистан об административной ответственности, части 1 статьи 194 и части 1 статьи 128 прим 8. По итогам разбирательства водитель лишён права управления транспортными средствами сроком на 3 года.